Standings

GT Cup Class – Final Standings after Round 10

 

Driver Name Team Name Car # Hometown Points
Julien Pilon Lachute Performance #5 St-Jerôme, QC 254
Martin Harvey Wingho Racing #80 Berthierville, QC 254
Mario Guérin Automobile ETC #72 Québec, QC 117
Benoit Bergeron Automobile ETC #27 Esterel, QC 20
Philippe Gelinas Usinage Gelinas Racing Team #34 Grand-Mère, QC 6

GT Sport Class – Final Standings after Round 10

 

Driver Name Team Name Car # Hometown Points
Parker Thompson New Roads/Team Speedstar #1 Markham, ON 936
Rocco Marciello RMP Competizione #53 Brampton, ON 694
Michael Delledonne RMP Competizione #81 Bolton, ON 474
Fareed Ali TWOth Autosport #41 Toronto, ON 446
Nathan Blok New Roads/Team Speedstar #33 Pembroke, ON 254
George Staikos GRS Autosport #6 Toronto, ON 249
Glenn Chaplin Fastco Motorsport #74 Vaudreuil, QC 245
Damon Sharpe Blanchet Motorsport #84 Tottenham, ON 218
Lee Chaplin Fastco Motorsport #74 Vaudreuil, QC 128
Jocelyn Hébert 89Racing Team #89 Bécancour, QC 5

TCR Class – Final Standings after Round 10

 

Driver Name Team Name Car # Hometown Points
Gary Kwok M&SRacing #66 Markham, ON 1165
Jean-François Hevey TRC/M1GT #21 Châteaugay, QC 1144
Travis Hill TWOth Autosport #26 Ottawa, ON 1135
Matthew Taskinen TRC/M1GT #23 Beaumont, AB 1083
Ron Tomlinson TWOth Autosport #48 Ottawa, ON 971
Bob Attrell Hyundai Racing Canada #88 Brampton, ON 900
Tom Kwok M&S Racing #55 Markham, ON 835
Edward Killeen TWOth Autosport #37 Buffalo, NY 758
Lindsay Rice Rice Racing/M1GT #18 Mississauga, ON 445
Nelson Chan Alphasonic Motorsport #45 Richmond Hill, ON 405
Alain Lauzière Alphasonic Motorsport #47 Vaudreuil-Dorion, QC 393
Damon Sharpe Blanchet Motorsports #84 Tottenham, ON 174

TC Class – Final Standings after Round 10

 

Driver Name Team Name Car # Hometown Points
Paul Joakim Can-Saf Motorsports #12 Claremont, ON 260
Jocelyn Hébert 89Racing Team #89 Bécancour, QC 255
Paul Dargis Dargis Motorsport #35 Trois-Rivières, QC 239
Luis Perocarpi Team Octane #49 Brownsburg, IN 136

 


 

Top